Philippe Leclerc

Vinařství se nachází ve velmi prestižní burgundské vesnici Gevrey-Chambertin. Již 40 let zde produkuje výjimečný  Pinot Noir majitel Philippe Leclerc. Historická budova a rozsáhlé sklepy, které se rozkládají pod celým blokem budov, pocházejí ze 13. století a jejich část dnes patří muzeu. Zde Philippe shromáždil velké množství nářadí, nástrojů a ...

Vinařství se nachází ve velmi prestižní burgundské vesnici Gevrey-Chambertin. Již 40 let zde produkuje výjimečný  Pinot Noir majitel Philippe Leclerc. Historická budova a rozsáhlé sklepy, které se rozkládají pod celým blokem budov, pocházejí ze 13. století a jejich část dnes patří muzeu. Zde Philippe shromáždil velké množství nářadí, nástrojů a historických artefaktů, které se týkají pěstování a výroby vína.

 Svůj první ročník nalahvoval v roce 1979 a postupy výroby se učil od svého otce a starých vinařů z vesnice. Nestaral se o hodnocení a nesnažil se přizpůsobit moderním trendům, ale šel vlastní cestou. Jeho vína nesou charakter klasického stylu Pinot Noir a právě pro jejich výjimečnost získávají světová ocenění a přízeň znalců a milovníků této skvělé odrůdy. Famózní, mohutná a plná vína s dlouhým potenciálem zrání má v oblibě stále větší okruh známých osobností. Pravidelným návštěvníkem vinařství a odběratelem Philippových vín je i známý herec Sir Sean Connery. 

 

Dozvědět se více o tomto vinařství

Philippe Leclerc  Počet produktů v této sekci: 4

Třešňově červená barva, ve vůni najdeme tmavé ovoce, v chuti kompotované švestky, kůže, příjemné taniny a kyselinka s lehce nasládlým zakončením. OMEZENÝ POČET!

818 Kč
Dostupné

Jiskrná červená barva s terakotovým okrajem, aroma sušeného tmavého ovoce a zralých višní. Harmonická chuť s poddajnými taniny je elegantní, s dlouhým ovocným závěrem.

1 295 Kč
Dostupné

Aroma šípku, červeného rybízu, ušlechtilého dřeva, minerální stopa. Komplexní chuť s nádechem višní, švestek. Dlouhá elegantní dochuť. MOMENTÁLNĚ NEDOSTUPNÉ

2 300 Kč

Intenzivní vůně se stopou koření, spáleného dřeva, mírnou dominancí tónů sirupu z granát. jablek. Velké víno s obrovským potenciálem. OMEZENÝ POČET!

2 300 Kč
Dostupné
Zobrazeno 1 - 4 produktů z celkových 4

TELEFON:

+420 777 722 704

Odběr novinek

Odebírejte naše novinky.