Domaine Moillard

Vinařství, jehož kořeny sahají až do období před Francouzskou revolucí. Podle záznamů rodina Moillard vlastní vinice v Burgundsku již v této době. Nepřerušená historie pěstování a výroby vína se však počítá až od roku 1850.

Nyní pokračuje v rodinné tradici již šestá generace vinařů. Rodina vlastní prestižní vinice na kopcích obklopujících Nuits-...

Vinařství, jehož kořeny sahají až do období před Francouzskou revolucí. Podle záznamů rodina Moillard vlastní vinice v Burgundsku již v této době. Nepřerušená historie pěstování a výroby vína se však počítá až od roku 1850.

Nyní pokračuje v rodinné tradici již šestá generace vinařů. Rodina vlastní prestižní vinice na kopcích obklopujících Nuits-Saint Georges, dále pak několik desítek hektarů v oblasti Languedoc. Většina Domaine je obhospodařována tak, že splňuje podmínky ekologického zemědělství a respektuje lunární cykly.

Na počátku 20. století patřily dnešní vinice Château d´Eau  do ohromného, 300 hektarového majetku rodiny Henry de Montfreida, slavného spisovatele a dobrodruha. Zde, v jižní části Francie v regionu Languedoc, se velice dobře daří odrůdám Chardonnay, Viognier, Pinot Noir, Cabernet Sauvignom, Syrah, Cinsault a Merlot.  V roce 1995 kupuje burgundská vinařská rodina Domaine Moillard 75 ha prestižních tratí v obcích Lespignan a Colombiers a zakládá vinařství Château d´Eau se záměrem pěstovat zde víno v kvalitě BIO. V prvním desetiletí nastává změna ve stylu ošetřování, stříhání a celkovém pěstování rostlin révy a novým pojetím výroby vína. Od roku 2004 společnost vstupuje na trh s novými víny pod označením BIO a o několik let později může na svých produktech používat evropskou ochrannou značku AB – Agriculture Biologique. Tato Evropská pečeť kvality umožňuje identifikovat potraviny 100% vyráběné z ekologického zemědělství.

Vína z ekologických vinic Château d´Eau , díky šetrnému ošetřování, kladení důrazu na čistotu prostředí, co nejmenšími zásahy do přírody a jejich cyklů, nabízejí širokou škálu chutí a vůní.

Dozvědět se více o tomto vinařství

Domaine Moillard  Počet produktů v této sekci: 9

Delikátní zlatá barva potěší oko. Plné ovocné aroma ve vůni, která přechází do chuti. Dobře strukturované víno se spoustou svěžesti.

187 Kč
Dostupné

Svěží víno s lehkým máslovým projevem a výraznou vůní a chutí ovoce, vhodné k těstovinám nebo pro běžné pití. Ekologické víno.

255 Kč
Dostupné

Pěkně strukturované víno s vůní tmavých třešní a švestek. S měkkými, příjemnými taniny vhodné k běžnému pití nebo v kombinaci s tmavým masem. Rubínová jiskrná barva se bude postupným zráním měnit k cihlovému odstínu. Potenciál vína až 4 roky. Ekologické víno.

263 Kč
Dostupné

Typický představitel vín z údolí Rhôny. Intenzivní barva černé třešně s vůní fialek a koření. Ovocná chuť s příjemnými taniny. Dobře strukturované a vyvážené víno.

291 Kč
Dostupné

100% Pinot Noir. Krásná rubínová barva s aroma jahod, malin a nazrálého ovoce. Středně plné tělo, elegantní taniny.

533 Kč
Dostupné

Aroma tmavého nazrálého ovoce a koření. Chuť je delikátní, převládají švestky, červené ovoce, se stopou anýzu a ořechů. Taniny jsou pevné, komplexní, dobře zakomponované do mohutného těla vína. Ideální podávat k červenému masu, zvěřině a sýrům.  MOMENTÁLNĚ NEDOSTUPNÉ !

917 Kč

Sytá rubínová barva s cihlovými odlesky. Vůně zralá živočišná s červeným ovocem na pozadí. Plná chuť, vyrovnaná s kyselinou a taniny, příjemná po višních a červeném ovoci. Výborný potenciál na uskladnění. Vhodné k hovězímu steaku s pestem na salátu z cuket. Úžasné víno z excelentní obce Burgundska.

1 940 Kč
Dostupné

Krásná rubínová barva, jemná vůně lesních plodů a tabáku. Přechází do velmi ovocné chuti. Potenciál vína 15 let.

3 641 Kč
Dostupné

Vůně peckovin přechází do ovocné chuti, v náznaku ostružiny a zralé švestky. Třísloviny jsou pevné a příjemné. Ekologické víno.

189 Kč
Dostupné
Zobrazeno 1 - 9 produktů z celkových 9

TELEFON:

+420 777 722 704

Odběr novinek

Odebírejte naše novinky.