Bodega Atamisque

V roce 1608 se jezuité usadili v Mendoze a v roce 1658 založili farmu v San José v údolí Uco, která se později rozrostla ve vesnici a byla pojmenována Estancia Atamisque.

Farma několikrát změnila majitele a produkovala průměrná vína, dokud ji nekoupil francouz John Du Monceau, který se do tohoto místa zamiloval a rozhodl se zde usadit natrvalo. ...

V roce 1608 se jezuité usadili v Mendoze a v roce 1658 založili farmu v San José v údolí Uco, která se později rozrostla ve vesnici a byla pojmenována Estancia Atamisque.

Farma několikrát změnila majitele a produkovala průměrná vína, dokud ji nekoupil francouz John Du Monceau, který se do tohoto místa zamiloval a rozhodl se zde usadit natrvalo. Vybudoval nové, moderní biodynamické vinařství bez kompromisů v oblasti technologie a bio obdělávání vinic.

Vinařství Atamisque bylo pojmenováno jako památka na původní název tohoto místa. První sklizeň proběhla v březnu 2007 a od té doby vinařství získává věhlas mezi znalci jihoamerických vín.

Kraj (terroir) je unikátní kombinací pěstovaných odrůd, půdních podmínek a klimatu, který v kombinaci s talentem a znalostmi Johna Du Monceau je stěžejní pro výrobu vysoce kvalitního vína. Nejdůležitější osobou při tvorbě jejich skvělých vín však zůstává enolog Philippe Caraguel.

Oblast San José v regionu Tupungato je výjimečný „terroir“, jeden z nejlepších v Mendoze. Důležitým prvkem jsou velmi teplé slunečné dny a naopak mrazivé noci, díky těmto výrazným změnám se v révě dosahuje perfektní kombinace barvy, buketu a jemných taninů. Hrozny pocházející z vlastních vinic, čítající 70 hektarů a rostou v nadmořské výšce 1.250 m.

Dozvědět se více o tomto vinařství

Bodega Atamisque  Počet produktů v této sekci: 6

Zlatavá barva s vůní květin a zeleného ovoce (hrušek a jablek). V chuti osvěžující kyselinka, plné elegantní tělo s dlouhým závěrem.

296 Kč
Dostupné

Zářivě červená barva, vůně květin a vyzrálého ovoce. 8měsíční zrání v nerez. tanku vtisklo vínu velmi koncentrovaný projev s tóny červeného ovoce a jemných tříslovin. MOMENTÁLNĚ VYPRODÁNO

296 Kč

Hluboká červená barva, kořeněná vůně s jemnou stopou vanilky a karamelu. Chuť je delikátně ovocná a lahodná s hedvábnými taniny a dlouhým závěrem. 30% zrálo 12 měsíců v sudu.

376 Kč

Hluboká červená barva, vůně fialek a tmavého ovoce. V chuti ostružiny, hrozinky, jemné a elegantní třísloviny. 30% zrálo 12 měsíců v sudu. 90 let staré vinice. MOMENTÁLNĚ VYPRODÁNO

376 Kč

Barva s fialovými odlesky, vůně a chuť zralých švestek, fíků a tmavého kompotovaného ovoce. V dlouhé a příjemné dochuti objevíme kávu, tabák. Víno zraje 14 měsíců v sudu.

598 Kč
Dostupné

Hluboká červená barva, vůně fialek a tmavého ovoce. V chuti ostružiny, hrozinky, jemné a elegantní třísloviny. 30% zrálo 12 měsíců v sudu.

376 Kč
Dostupné
Zobrazeno 1 - 6 produktů z celkových 6

TELEFON:

+420 777 722 704

Odběr novinek

Odebírejte naše novinky.